W dniu 23 listopada 2021r. uczniowie klas I i III oraz oddział przedszkolny - grupa starszaków pojechali na jednodniową wycieczkę do Zduńskiej Woli. Etapem wyjazdu był pobyt w kinie, gdzie obejrzały film pod tytułem „ Ron Usterka”. Następnie udały się do McDonald's. Wyjazd zorganizowała p. Renata Dobrzycka a opiekunkami była p. Monika Klimczak, p. Paulina Góral, p. Iwona Nowak, p. Agnieszka Wierzbicka
Andrzejki
- 22.12.2021
Dnia 30 listopada 2021 r. z okazji Andrzejek uczniowie Samorządu Uczniowskiego przygotowali wróżby.
Mogli z nich skorzystać wszyscy uczniowie i pracownicy naszej szkoły. Uczniowie podczas długiej przerwy mieli możliwość przenieść się w krainę czarów, zaklęć, przepowiedni. Wróżki Ola, Amelia, Nadia, Maja, Malwina i Martyna przepowiadały przyszłość, wróżyły z kubków przyszłości, wróżyły z obrączki, a także przepowiadały jak będzie miał na imię przyszły mąż bądź żona. Każdy uczeń losował karteczkę ze złotymi myślami, które pomogą im w życiu. Emocje były ogromne. Atmosfera magii, andrzejkowych wróżb unosiła się w powietrzu. Każdy chciał dowiedzieć się co go czeka w najbliższej, albo dalekiej przyszłości. Każdy wierzył, że los wyciągnięty z pudełka „Złotych myśli”, stanie się kierunkiem drogi, którą należy pójść.
Wszyscy uczniowie bawili się świetnie:) i oto nam właśnie chodziło:) Mamy nadzieję, że wszystkie dobre przepowiednie i wróżby andrzejkowe się sprawdzą!
Dziękujemy wszystkim naszym uczniom SU za zaangażowanie.
Koordynator Samorządu Uczniowskiego
Paulina Góral
9
Międzynarodowy Dzień Tolerancji
- 22.12.2021
W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Tolerancji przypadającego na dzień 16 listopada w naszej szkole zrealizowano szereg zadań. W ramach akcji pod hasłem „Kolorowy Dzień” uczniowie przyszli do szkoły w strojach kolorowych, aby wesprzeć osoby dotknięte wykluczeniem i nietolerancją.
Wszyscy uczniowie szkoły uczestniczyli w warsztatach na temat „Co to znaczy być tolerancyjnym? Dla uczniów przygotowano prezentację multimedialną dotyczącego jakże ważnego tematu jak TOLERANCJA.
Uczniowie wraz z wychowawcami klas z okazji Dnia Tolerancji przygotowywali pogadanki i hasła popularyzujące zasady przyjaźni, koleżeństwa, wzajemnej życzliwości.
Cała akcja została przygotowana przez Samorząd Uczniowski z inicjatywy pani Pauliny Góral.
Szkolne Przygody Gangu Swojaków
- 22.12.2021
Uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Prusinowicach wzięli udział w programie „Szkolne Przygody Gangu Swojaków” autorstwa Jeronimo Martins Polska S.A. Program ma na celu pomóc nauczycielom i rodzicom pokazać dzieciom piękno polskiej przyrody oraz odkryć przed nimi sekrety otaczającego ich środowiska. Z końcem września wychowawczyni przedstawiła dzieciom zasady udziału w konkursie i zadania jakie trzeba będzie wykonać w ramach realizacji programu konkursowego. Wykonanie prac konkursowych przez uczniów poprzedziły zajęcia na których dzieci poznawały zwierzęta chronione w naszej ,,małej ojczyźnie”, jak również na terenie całego kraju, środowiska ich życia jak również potrzebę ich istnienia w ekosystemie. Uczniowie samodzielnie malowali sylwety zwierząt, wykonywali przestrzenne figury zwierząt z wykorzystaniem naturalnych materiałów przyrodniczych. Wykonywały prace plastyczne mające na celu rozpowszechnianie potrzeby ochrony środowiska naturalnego i ginących gatunków zwierząt. Wiedza jaką posiedli uczniowie posłużyła do wielu zabaw i gier. Dzieci chętnie bawiły się w zabawach naśladowczych: ,,Zgadnij kim jestem”, kalambury, ćwiczenia ruchowo – naśladowcze podczas zajęć na wychowaniu fizycznym. Utrwalając wiedzę rozwiązywały krzyżówki, zagadki, plątaninki, rebusy. Podsumowaniem programu był klasowy konkurs wiedzy jak również praca plastyczna, przedstawiająca zagrożone zwierzęta w naszym regionie, a także w całym kraju. Wykonane prace były na bardzo wysokim poziomie i każdy uczestnik otrzymał dyplom, klasa całościowo została nagrodzona maskotkami Swojaków i książkami opisującymi ich przygody.
Wyróżnione w konkursie klasowym prace plastyczne i przestrzenne zostały wykorzystane do stworzenia pracy konkursowej.
Akcja "KOLOROWE KREDKI"
- 16.11.2021
Nasza szkoła wraz z oddziałem przedszkolnym postanowiła wziąć udział w charytatywno- ekologicznej akcji "KOLOROWE KREDKI" wspierającej recykling, uczącej nasze dzieci ograniczania konsumpcyjnego stylu życia oraz tego, że warto pomagać.
Nasze zadanie to uzbieranie jak największej ilości starych, nie połamanych i nie pogryzionych kredek drewnianych i ołówków. Zebrane kredki wyślemy do organizatorów akcji czyli Fundacji „Moc Promieni” i dzięki temu pomożemy dzieciom przebywającym w szpitalach, domach dziecka ofiarując im dzięki temu dużo radości. Kredki, które są w gorszym stanie przerabiane są na kredkową biżuterię lub breloki. Wykonana biżuteria i breloki wystawiona zostanie na aukcję, z której dochód przeznaczany jest w całości na cele charytatywne.
Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji "KOLOROWE KREDKI". Pamiętajmy, że dobro powraca.
Pojemnik na kredki ustawiony jest w korytarzu w oddziale przedszkolnym i do niego należy wrzucać przyniesione kredki. Koordynatorem akcji w naszej szkole jest Pani Sylwia Śliwińska.
Narodowe Święto Niepodległości
- 16.11.2021
10 listopada uroczyście obchodziliśmy Święto Niepodległości. W tradycji szkoły obchodzone jest ono corocznie w przeddzień Święta Niepodległości i jest również podsumowaniem różnych działań uczniów. W październiku uczniowie klasy VI wraz z wychowawczynią przygotowali, ze zgromadzonych wcześniej plakatów, wystawkę dotyczącą historii Polski. Plakaty nie tylko ozdobiły korytarz szkolny, ale były doskonałym materiałem do przypomnienia i utrwalenia ważnych wydarzeń z dziejów naszej ojczyzny. Z kolei uczniowie klasy VII i VIII realizowali projekt historyczny pn. „Historia w pudełku”. Uczniowie przygotowali pudełka, w których zamknęli wiadomości na temat wybranego wydarzenia historycznego lub ważnej postaci. Wykazali się pomysłowością i w ciekawy sposób przedstawili zebrane informacje. Pudełka dotyczą wydarzeń związanych z powstaniami narodowymi, odzyskaniem przez Polskę niepodległości i drugą wojną światową. Ponadto uczniowie wzięli udział w konkursie historycznym pn. „Nasza Niepodległa” w kategorii klas IV - V oraz klas VI - VIII.
Głównym punktem obchodów święta był uroczysty apel, który rozpoczął się odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie uczniowie klasy VI i VIII pod kierunkiem p. H. Rudeckiej przedstawili inscenizację zatytułowaną „Drogi Polski do niepodległości”. Oprawę muzyczną zapewnił chór szkolny pod opieką p. J. Kaczmarka. Część artystyczna przedstawiona przez uczniów opowiadała o latach niewoli i okolicznościach odzyskania przez Polskę niepodległości. Młodzi artyści z wielkim zaangażowaniem wcielili się w swoje role i dzięki temu uroczystość stała się jeszcze bardziej podniosła, a tym samym wprowadziła wszystkich zebranych w zadumę. Warto zaznaczyć że wszyscy uczniowie, aby podkreślić powagę i uroczysty charakter tego wyjątkowego dnia, przyszli do szkoły w strojach galowych z przypiętymi biało - czerwonymi kotylionami, które samodzielnie wykonali.
19Kolejnym punktem było rozstrzygnięcie konkursów. Wyniki przedstawiają się następująco:
Konkurs historyczny pn.”Nasza Niepodległa”:
klasy IV-V
I miejsce- Aleksandra Glas
II miejsce- Bartosz Kacprzak
III miejsce- Maja Palej
Klasy VI- VIII
I miejsce – Agata Sobolewska
II miejsce – Patrycja Woszczalska
III miejsce – Maria Piecyk
Podsumowanie projektu „Historia w pudełku” :
I miejsce – Wiktoria Ogłaza
II miejsce- Patrycja Woszczalska
III miejsce- Agata Sobolewska.
Gratulujemy!
5
Turniej Piłki Siatkowej
- 16.11.2021
Tak jak w latach ubiegłych Uczniowski Klub sportowy ,,Atlas” działający przy Szkole Podstawowej w Prusinowicach zorganizował turniej sportowy. W tym roku postanowiono zmienić dotychczasową dyscyplinę sportową i zamiast tenisa stołowego rozegrane zostały zawody w piłce siatkowej. Chęć udziału zgłosiły 3 drużyny: SP Izabelów, SP Szadek i SP Prusinowice. Rozgrywki rozegrane zostały w systemie ,,Każdy z każdym”. Poziom gry był bardzo wyrównany.
Wyniki Turnieju:
I miejsce- SP Szadek
II miejsce- SP Prusinowice
III miejsce- SP Izabelów
Po zakończonym Turnieju zostały ogłoszone wyniki. Pani Beata Kończak - Dyrektor Szkoły Podstawowej oraz Jarosław Kaczmarek - reprezentujący UKS ,,Atlas” wręczyli pamiątkowe dyplomy, puchary oraz nagrody rzeczowe dla zwycięzców turnieju. Na koniec zostały wykonane pamiątkowe zdjęcia uczestników zawodów.
7
Tydzień Uczniowskiej SuperMocy
- 27.10.2021
Ideą akcji Tydzień Uczniowskiej SuperMocy jest zmiana postrzegania siebie. Odkrycia swoich dobrych stron, lub nazwanie ich i opowiedzenie o nich.
Wiedza o mocnych stronach dodaje skrzydeł, unosi, podnosi na duchu – powoduje, że mocno wierzymy w siebie i dużo łatwiej pokonujemy własny strach i stres. Bazując na swoich mocnych stronach dużo łatwiej ułożyć swoją przyszłość, dokonując odpowiedniego wyboru kierunku kształcenia, a później wyboru własnej ścieżki kariery zawodowej.
Uczniowie w dniach 18.10 – 22.10.2021r. wzięli udział w projekcieTYDZIEŃ UCZNIOWSKIEJ SUPERMOCY, choć moce naszych uczniów nie kończą się nigdy.
Od 18 października tworzyliśmy skrzydła mocy, szukaliśmy w sobie tego, co wartościowe.
Każdy uczeń szkoły wykonał piórko swoich pozytywnych mocy i podpisał swoim imieniem.
Dzięki cudownej pracy dzieci i znajomości swoich dobrych stron powstała ściana na której z każdego piórka powstały wielkie skrzydła – skrzydła wiary we własne możliwości.
66
Międzynarodowy Dzień Postaci z bajek
- 25.10.2021
Dzień Postaci z bajek został trochę w naszej szkole przyśpieszony, ponieważ przypada na dzień 5 listopada czyli w rocznicę urodzin Walta Disneya. Któż z nas nie zna bajek Disneya? Chyba nie znajdziemy takiej osoby. W dniu dzisiejszym wszyscy chętni uczniowie i dzieci z oddziału przedszkolnego przebrali się za postacie z bajek. W szkole było pięknie, kolorowo i bajkowo. Pomysły na stroje przeszły oczekiwania wszystkich, szczególnie w grupach najmłodszych dzieci. Rodzice bardzo się postarali.
Przeprowadziliśmy konkurs na najładniejszy strój w danej klasie. Każdy uczeń mógł zagłosować na wybrany strój, głosy zostały zebrane, a po podliczeniu i wyłonieniu zwycięzców, rozdamy nagrody.
9
Światowy Dzień Origami
- 25.10.2021
24 października obchodzony jest corocznie Światowy Dzień Origami. Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na wykonanie pracy origami. W klasach powstały przepiękne prace, a korytarz jest dzięki temu bardzo kolorowy. Uczniom bardzo spodobała się ta sztuka składania papieru.
Pasowanie na czytelnika
- 25.10.2021
W dniu dzisiejszym uczniowie klasy I zostali przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Uczniowie klasy IV i V przygotowali dla pierwszaków krótką inscenizację, w czasie której wcielili się w bajkowe postacie i przedstawili zasady korzystania z biblioteki szkolnej oraz zasady obchodzenia się z książką. Po złożeniu uroczystego przyrzeczenia zostali pasowani na czytelników. Po pasowaniu otrzymali pamiątkowe dyplomy i zakładki do książek.
7
Wyniki konkursów przeprowadzonych w szkole w październiku
- 20.10.2021
Dziś w naszej szkole zostały rozstrzygnięte konkursy organizowane z okazji Międzynarodowego Dnia Pisania Listów, Światowego Dnia Poczty i Znaczka Pocztowego oraz konkursu z okazji Święta Edukacji Narodowej.
9 października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pisania Listów oraz Światowy Dzień Poczty i Znaczka Pocztowego. Z tej okazji w naszej szkole ogłoszony został konkurs literacki oraz plastyczny.
Konkurs literacki polegał na napisaniu listu do przyjaciela na temat: Kim chcę zostać w przyszłości?
W tym konkursie zdecydowanie i jednogłośnie wygrali Szymon Michalak i Lena Woźniak – uczniowie klasy III.
Wyżej wymienieni uczniowie wykazali się poprawnością stylistyczną i językową ale także oryginalnością napisanego listu.
Ponadto cała klasa III włączyła się czynnie w pisanie listów w tym dniu. Dzieci pisały do siebie nawzajem listy, przylepiały znaczki i wysyłały. Radość z otrzymanych po paru dniach Pocztą Polską listów do ich rodzinnych domów była przeogromna.
Drugi konkurs, w którym wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej w Prusinowicach dotyczył projektu znaczka pocztowego.
Konkurs cieszył się ogromną popularnością. Wpłynęło bardzo dużo prac.
W kategorii klas I-III:
I miejsce zdobyła Iga Jarczak – uczennica klasy I,
II miejsce zdobyła Amelia Jezuita, również uczennica klasy I,
III miejsce zdobył Szymon Michalak – uczeń klasy III,
wyróżnienie w tej kategorii zdobyła Weronika Gurazda – uczennica klasy I.
W kategorii klas IV-VIII:
I miejsce zdobyła Wiktoria Ogłaza – uczennica klasy VII,
II miejsce – Oliwia Ciołkowska – uczennica klasy VI
III miejsce zdobyła Aleksandra Glas – uczennica klasy V .
Trzeci konkurs zorganizowany z okazji Dnia Edukacji Narodowej dotyczył rozpoznania po zdjęciu z dzieciństwa nauczycieli i pracowników Szkoły Podstawowej w Prusinowicach.
Konkurs nosił nazwę „ Zgadnij, Kto to?”.
Uczniowie chętnie i z pełnym zaangażowaniem włączyli się w zabawę.
W tym konkursie najlepsze okazały się trzy dziewczyny: Antonina Sztendel, Oliwia Cieślak i Maja Klimczak.
Wszyscy uczestnicy powyższych konkursów otrzymali dyplomy, nagrody i wielkie brawa.
Gratulujemy!!!
Dzień Papieski
- 17.10.2021
Dzień Papieża Jana Pawła II – polskie święto obchodzone co roku 16 października, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w hołdzie papieżowi Polakowi Janowi Pawłowi II. Równolegle obchodzony jest przez kościół katolicki w Polsce Dzień Papieski, przypadający w niedzielę bezpośrednio poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża.
Hasłem tegorocznego XXI Dnia Papieskiego, obchodzonego w kościele w tym roku 10 października, jest najbardziej znana na świecie wypowiedź Jana Pawła II "NIE LĘKAJCIE SIĘ!".
Światowy Dzień Mycia Rąk
- 17.10.2021
Światowy Dzień Mycia Rąk to inicjatywa UNICEF, obchodzona corocznie 15 października. To ogólnoświatowa akcja, która ma edukowaći uświadamiać wagę zagrożenia wynikającego z chorób zakaźnych i lekceważenia mycia rąk. Samorząd Uczniowski przygotował z tej okazji audycję przez radiowęzeł i zapoznał kolegów i koleżanki z czym wiąże się nieumiejętne mycie rąk.
Mycie rąk to podstawowa czynność związana z higienicznym trybem życia. Czynność ta powinna być wykonywana jak najczęściej, zwłaszcza w dobie pandemii wirusa SARS-COV-2 i transmisji wirusa także na skażonych dłoniach i przedmiotach. Mycie rąk może być skuteczną metodą zapobiegania wielu chorobom „brudnych rąk” – pod warunkiem zastosowania prawidłowej techniki mycia rąk.
Jak skutecznie myć ręce?
-
Zwilż ręce ciepłą wodą. Nałóż mydło w płynie w zagłębienie dłoni.
-
Namydl obydwie wewnętrzne powierzchnie dłoni.
-
Spleć palce i namydl je.
-
Namydl kciuk jednej dłoni drugą ręką i na przemian.
-
Namydl wierzch jednej dłoni wnętrzem drugiej i na przemian.
-
Namydl obydwa nadgarstki.
-
Spłucz starannie dłonie, żeby usunąć mydło. Wysusz je starannie.
Dokładne umycie rąk powinno zająć ok. 30 sekund.
Źródło: Główny Inspektorat Sanitarny.
Jakie choroby mogą nas spotkać w wyniku niedostatecznej higieny dłoni?
Główną przyczyną zachorowań jest znajdujący się na naszych dłoniach, jedzeniu lub napojach, patogen, który wywołuje daną chorobę i zostaje przeniesiony do naszych ust. Niewłaściwie umyte więc warzywa i owoce lub nieodpowiednia higiena rąk przybliżają nas do zakażenia.
Najbardziej narażone na rozwój chorób są niemowlęta, dzieci w wieku żłobkowym, przedszkolnym i wczesnoszkolnym, ponieważ ich odporność jest niedostatecznie rozwinięta, a przy tym ich kontakt z zarazkami jest największy (zabawki, pluszaki, przybory szkolne oraz zanieczyszczony piasek). Podobne ryzyko występuje u osób dorosłych nie stosujących się do zalecanych zasad codziennej higieny osobistej, prawidłowego mycia żywności.
Choroby „brudnych rąk”:
-
Wirusowe zapalenie wątroby typu A (żółtaczka pokarmowa) – typowa choroba brudnych rąk. Wywoływana przez enterowirusa HAV, przenoszona drogą pokarmową poprzez zanieczyszczone pokarmy lub napoje. Wirus zostaje wydalany z kałem, więc wystarczy, że nosiciel wirusa nie umyje rąk po skorzystaniu z toalety i poda komuś dłoń, bądź co gorsza – zacznie przygotowywać posiłek dla rodziny i już dochodzi do zarażenia. Choroba ma charakterystyczne objawy jak żółta skóra i spojówki, gorączka oraz biegunka. U dzieci zwykle przebiega bezobjawowo i nigdy nie przechodzi w formę przewlekłą.
-
zarażenie rotawirusami. Narażone są na nie dzieci w wieku przedszkolnym. Objawia się ono nasilonymi wymiotami oraz biegunką, co prowadzi do szybkiego odwodnienia organizmu. Dolegliwości mogą trwać kilka dni, co osłabia dziecko.
-
Tasiemiec – dokładniej tasiemiec bąblowiec, który głównie znajduje się na leśnych owocach. Przenoszony głównie przez mocz lisa w postaci jajek, które w organizmie przekształcają się w larwy. Może być bardzo niebezpieczny dla człowieka – usadowiony w mózgu może spowodować śmierć. Szczególnie dotkliwa również dla małych dzieci, gdyż wywołuje ostry kaszel, duszności i bóle w klatce piersiowej. Warto więc dokładnie myć każde zbierane w lesie jagody, jeżyny czy poziomki oraz unikać kontaktu z dzikimi zwierzętami.
-
Salmonella – lub salmonelloza wywoływana bakterią - pałeczką salmonella enterica. Jej pierwszymi objawami są zwykle ostre bóle brzucha, gorączka i wymioty, które występują na 6-72h po spożyciu zakażonego jedzenia. Zakażenie może być wywołane surowymi jajkami, surowym mięsem z drobiu, a nawet mlekiem bądź majonezem. Warto uważać również na źle przechowywane kostki lodu i desery, a dzieciom w żadnym wypadku nie pozwalać na branie piasku z publicznej piaskownicy do buzi. U niemowląt lub osób starszych i osłabionych, zakażenie może rozwinąć się i przedostać do krwi, wywołując na przykład zapalenie dróg żółciowych, opon mózgowo-rdzeniowych, szpiku kostnego czy stawów.
-
Czerwonka bakteryjna – również popularna choroba brudnych rąk. Najczęściej występuje latem i objawia się nagłymi kolkami, bólem brzucha, częstą biegunką i wysoką gorączką. Wywołana przez bakterię Shigella, którą mogą przenosić również muchy. Objawy mogą być na tyle silne, że mogą doprowadzić do odwodnienia organizmu. Warto więc odpowiednio i systematycznie nawadniać organizm oraz eliminować bakterię z ustroju.
Za pośrednictwem brudnych rąk rozprzestrzeniają się także choroby dające objawy ze strony układu oddechowego, jak grypa, COVID-19, odra, różyczka.
-
Wyjazd do kina
- 20.10.2021
15 października uczniowie klas VI, VII i VIII wraz z p. A. Kulką, p.H. Rudecką i p. J. Kaczmarkiem pojechali do kina do Zduńskiej Woli na film pt. „Czarny Młyn”. Jest to ekranizacja powieści Marcina Szczygielskiego pod tym samym tytułem. Przedstawiona historia Iwa, jego niepełnosprawnej siostry Meli i ich przyjaciół poruszyła nas. „Czarny Młyn” doskonali w nas umiejętność empatii, uczy tolerancji i akceptacji.
Mieliśmy również okazję obejrzeć w Ratuszu wystawę plakatów Klaudii Manios uczennicy klasy IV Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zduńskiej Woli. Wystawa obejmuje serię prac powstałych na przestrzeni ostatnich 5 lat. Mogliśmy bliżej poznać ten artystyczny gatunek grafiki użytkowej.
5
Dzień Komisji Edukacji Narodowej
- 14.10.2021
14 październik to tradycyjnie święto wszystkich pracowników oświaty. Gościliśmy na dzisiejszej uroczystości emerytowanych pracowników: panią Krystynę Kowalską oraz panią Annę Kowalską. Uczniowie razem z panią A. Korzeniewską, panią A. Wiktorowską i panem J. Kaczmarkiem przygotowali piękny występ dla nauczycieli i pracowników. Były wiersze o każdym nauczycielu, piosenki, tańce oraz skecz. Na koniec Samorząd Uczniowski wręczył wszystkim upominki.
5Tego samego dnia uczniowie klasy I zostali przyjęci w poczet uczniów Szkoły Podstawowej. Po pięknym występie, w czasie którego śpiewali i recytowali, złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Następnie zostali pasowani na uczniów przez panią dyrektor i otrzymali upominki od wychowawcy i opiekuna SKO. Do ślubowania przygotowała dzieci pani Renata Dobrzycka i pani Iwona Nowak.
6
Powiatowe Biegi Przełajowe
- 20.10.2021
13 października uczniowie brali udział w Powiatowych Biegach Przełajowych im. Św. Maksymiliana. Do zawodów przygotowała uczniów pani Aneta Kulka.
Organizatorami byli: Stowarzyszenie Civitas Christiana, Powiatowe Centrum Sportu Rekreacji w Zduńskiej Woli, Zduńskowolski Szkolny Związek Sportowy.
Naszą szkołę reprezentowali: Ciołkowska Gabriela, Rędzikowska Malwina i Gurazda Szymon z klasy IV. Zduniak Nicola z klasy V. Cieślak Oliwia, Wawrzyniak Lena, Maciaszczyk Bartłomiej z klasy VI. Gortat Dawid, Wolf Kamil i Zygmunt Weronika z klasy VII. Klimowicz Aleksandra i Paweł Sowiński- uczniowie klasy VIII.
I miejsce w kategorii rocznik 2011 i młodsi zdobyła Gabriela Ciołkowska.
W tej kategorii wiekowej 4 miejsce, przy dużej konkurencji, wywalczył Szymon Gurazda.
I miejsce w kategorii rocznik 2009- 2010 zdobyła bezkonkurencyjnie Weronika Zygmunt.
Pozostali uczniowie zajęli bardzo dobre szóste i dalsze miejsca.
Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale.
Po odbytych biegach na zawodników czekała ciepła grochówka i soczek.
9
Wyjazd do Łodzi do kina i Centrum Nauki i Techniki
- 05.10.2021
Klasy IV i V, w ramach obchodów Dnia Chłopaka, pojechały do Łodzi do kina na film "Lassie wróć". Obejrzały wielką przyjaźń człowieka z psem. Historia, która wzruszyła każdego widza.
Następnie pojechaliśmy do Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi. Najpierw weszliśmy na taras widokowy, aby obejrzeć Łódź z góry. Później przeszliśmy przez 5 pięter centrum i obejrzeliśmy wystawy, graliśmy w gry i produkowaliśmy prąd. Na każdym piętrze znajdowała się inna wystawa. Były to: "Przetwarzanie energii", "Rozwój wiedzy i cywilizacji", "Mikroświat - Makroświat".
6
XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
- 01.10.2021
Już po raz XI w pierwszy piatek października organizowany jest Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W tym roku nasza szkoła również do tej akcji przystąpiła. Uczniowie przez cały tydzień ćwiczyli tabliczkę mnożenia, aby w piątek 1 października móc się pochwalić swoimi umiejętnościami w konkursach. Zorganizowaliśmy konkursy klasowe podczas których wszyscy uczniowie przez 2 minuty pisali test z tabliczki mnożenia. Nastepnie na każdej przerwie komisja konkursowa, składająca się z uczniów klasy IV, odpytywała chętnych z tabliczki mnożenia. Za poprawnie udzielonych pięć odpowiedzi każdy uczeń otrzymywał odznakę Eksperta Tabliczki Mnożenia oraz certyfikat i coś słodkiego. Ostatnim konkursem było odszukiwanie, na karteczkach przyklejonych w całej szkole, błędnych wyników tabliczki mnożenia. Zabawa była wspaniała, prawie wszyscy uczniowie z klas IV-VIII bardzo się w nią zaangażowali.
Wyniki konkursu klasowego na mistrza tabliczki mnożenia przedstawiają się następująco:
Mistrz klasy IV - Malwina Rędzikowska
Mistrz klasy V - Aleksandra Glas
Mistrz klasy VI - Oliwia Ciołkowska
Mistrz klasy VII - Wiktoria Jezuita
Mistrz klasy VIII - Katarzyna Chmielewska
Arcymistrzem szkoły w tabliczce mnożenia została Katarzyna Chmielewska uczennica klasy VIII.
W konkursie karteczkwym zwyciężyła Martyna Woszczalska uczennica klasy VII
Organizatorami tego dnia byli nauczyciele matematyki oraz Samorząd Uczniowski.
6
Dzień Chłopaka
- 13.10.2021
Samorząd Uczniowski wraz z panią Pauliną Góral przygotował niespodziankę dla wszystkich chłopców w szkole, tych małych i tych dużych.
Życzenia, upominki, uśmiech na twarzy i mnóstwo wrażeń…Tak właśnie wyglądał Dzień Chłopaka w naszej szkole. Oprócz klasowych obchodów został zorganizowany także uroczysty apel z przedstawieniem artystycznym, na którym dziewczyny poprowadziły program telewizyjny poświęcony chłopakom. Dzień ten uświetnił wywiad z chłopakami na temat ich zalet, udział w ćwiczeniach z trenerką Fitness oraz wystrzałowy pokaz mody. Apel zakończył się wręczeniem wszystkim chłopcom drobnych upominków.
WSZYSTKIM CHŁOPCOM MAŁYM I DUŻYM JESZCZE RAZ SKŁADAMY GORĄCE ŻYCZENIA!
10
Archiwum Aktualności