Międzypowiatowy turniej tenisa stołowego
17 października uczniowie brali udział w Międzypowiatowym Turnieju Tenisa Stołowego, który odbył się w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Prusinowicach.
Organizatorem turnieju był Urząd Gminy i Miasta Szadek, Uczniowski Klub Sportowy „Atlas” i Szkoła Podstawowa w Prusinowicach.
Celem turnieju było upowszechnianie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży poprzez prowadzenie działań w zakresie popularyzacji gry w tenisa stołowego.
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania z Gangiem Słodziaków
22 października odbył się Dzień Głośnego Czytania z gangiem słodziaków. Uczniowie z klas I-III wraz z wychowawcami przygotowali dekorację jesienną, aby wprowadzić wszystkich uczestników w odpowiedni nastrój. Na spotkanie z czytaniem przybyli rodzice i pracownicy szkoły. Dzieci najpierw słuchały wierszy i opowiadań czytanych przez dorosłych, a następnie rozwiązywały zadania przygotowane przez wychowawców. Wykonały również piękne prace plastyczne, które zostały wysłane na konkurs ogólnopolski.
XVIII Dzień Papieski
16 października Samorząd Uczniowski pod opieką pana Jarosława Kaczmarka przygotował audycję związana z obchodami XVIII Dnia Papieskiego, który w tym roku obchodzony był pod hasłem "Promieniowanie ojcostwa".
Dzień Edukacji Narodowej
15 października cała społeczność szkolna wraz zaproszonymi gośćmi wzięła udział w obchodach Dnia Edukacji Narodowej. Na wstępnie głos zabrała pani dyrektor Beata Kończak, która złożyła życzenia wszystkim pracownikom szkoły oraz odczytała list z życzeniami. Następnie uczniowie kl. II i V przygotowywani przez panie: A. Wiktorowską i D. Grobelną w humorystyczny sposób pokazali obraz współczesnej edukacji z różnego punktu widzenia. Zobaczyliśmy obraz odbierany przez panie sprzątające szkołę (rozmowa sprzątaczek), nauczycieli (poznaliśmy typy nauczycieli), uczniów (klasowe scenki), rodziców (rozmowa ojca z uczniem) oraz uczestniczyliśmy w przerwie podczas wykładów z j. rosyjskiego na Uniwersytecie III wieku. Podczas apelu nie zabrakło piosenek, wierszy oraz słodkiego upominku oraz gromkiego 100-lat. Jednak największe brawa uczniowie dostali za pięknie wykonany taniec „Chocolate choco ch
Audycja muzyczna
15 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w audycji muzycznej poświęconej altówce, drugiemu co do wielkości instrumentowi smyczkowemu po skrzypcach. Większa od altówki jest wiolonczela i kontrabas.
Skrzypce są najmniejszym instrumentem z tej grupy (mają ok.58cm), i zarazem charakteryzują się najwyższym strojem. Znajdująca się wewnątrz pudła dusza przenosi drgania płyty wierzchniej na płytę spodnią. Dźwięk wydobywany jest za pomocą smyczka lub poprzez szarpanie strun palcami.
Altówka (wł. viola) ma niższy, głębszy i łagodniejszy ton. Jest większa od skrzypiec, ale na tyle niewielka, by można było grać na niej jak na skrzypcach opierając na ramieniu. Dźwięk altówki charakteryzuje łagodne, nieco ciemne, nosowe brzmienie. Altówka jest instrumentem wykorzystywanym przede wszystkim w zespołach kameralnych (np. tria, kwartety) i orkiestrze symfonicznej, rzadziej powierzane jej są p
Wyjazd do kina
3 października uczniowie kl. 4-7 wyjechali do kina na film animowany „Biały kieł”.
Film ten jest pierwszą pełnometrażową animowaną ekranizacją przetłumaczonej na 89 języków świata ponadczasowej książki Jacka Londona.
Uczniowie z uwagą śledzili losy sympatycznego czworonoga, nietypowego szczeniaka – mieszanki psa i wilka. Biały Kieł po rodzicach odziedziczył najlepsze cechy obu ras, więc szybko uczy się, jak przetrwać w mroźnych i nieprzyjaznych krainach dzikiej północy. Niestety, szczeniak gubi się i odłącza od rodziny. Z pomocą przychodzi mu wódz indiańskiego plemienia, który przygarnia go do swojej wioski. Pośród nowych przyjaciół, Biały Kieł szybko dorasta i uczy się współpracy z innymi psami i członkami wspólnoty. Niestety, na skutek nieprzewidzianych zdarzeń, zwierzak trafia do nowych właścicieli, którzy widzą w nim tylko łatwy zarobek. Na szczęście z pomocą przychodzą mu dobrzy l
Europejski Tydzień Sportu
W piątek 28 września odbyło się podsumowanie szkolnego projektu „Jesienny Dzień Sportu” realizowanego w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu. Zgłosiliśmy swój udział w ogólnopolskich obchodach tego wydarzenia.
Sport i aktywność fizyczna mają znaczny wpływ na dobre samopoczucie obywateli. Niestety poziom aktywności fizycznej w niektórych krajach Europy nie tylko nie rośnie, lecz nawet spada. Odpowiedzią na ten problem jest Europejski Tydzień Sportu.
Spotkanie z policjantem
Na początku października wszyscy uczniowie szkoły wzięli udział w spotkaniu z policjantem. W czasie pogadanek uczniowie dowiedzieli się jak dbać o woje bezpieczeństwo w drodze do szkoły, na ulicy, w drodze do domu. Ponadto pan policjant zwrócił uwagę na bezpieczne korzystanie z mediów społecznościowych, na używki typu alkohol, papierosy, dopalacze.
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
12 września odbyły się wybory do Samorząu Uczniowskiego, które zorganizowała i przeprowadziła pani Anna Kowalska. Uczniowie otrzymali karty do głosowania, na których zaznaczali swoich kandydatów, karty wrzucali do urny, a następnie komisja liczyła głosy.
Wyniki wyborów przedstawiają się następująco:
Spektakl teatralny ”Kamienie na szaniec”
"Lecz zaklinam, niech żywi nie tracą nadziei . . . A kiedy trzeba, na śmierć idą po kolei, Jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec…" (Juliusz Słowacki, "Testament mój")
W dniu 25.09.2018r. w Ratuszu w Zduńskiej Woli aktorzy kieleckiego Teatru Lektur Szkolnych zaprezentowali „Kamienie na szaniec” Aleksandra Kamińskiego. Uczniowie klasy VIII, VII i VI mieli okazję zobaczyć teatralną adaptację tej obowiązkowej lektury. Realizatorzy przedstawienia zastosowali konwencję wywiadu oraz wykorzystali także fragmenty dokumentów filmowych i fotografii z czasów okupacji hitlerowskiej z lat II wojny światowej, jak również pokazano słynną „Akcję pod Arsenałem”- scenę odbicia z rąk hitlerowców Rudego. Dzięki tym dodatkowym elementom, statyczna forma nabrała dynamizmu, przykuwała uwagę widza, jak również przybliżyła młodzieży bohaterstwo Polaków i grozę II wojny światowej.
Narodowe Czytanie
W dniu 07 września 2018r. wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. Ta społeczna akcja została zapoczątkowana w roku 2012 czytaniem „Pana Tadeusza”, a w kolejnych latach czytano m.in. „Trylogię”, „Lalkę” i „Wesele”.
W tym roku lekturą w Narodowym Czytaniu był „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Fragmenty powieści czytali wybrani uczniowie, jak również Pani Dyrektor Beata Kończak. Tegoroczna akcja była nie tylko promocją czytelnictwa, ale także formą uczczenia jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019
Wakacje minęły bardzo szybko i już dziś 3 września powitaliśmy wierszem i piosenką nowy rok szkolny. Akademię, na której nie zabrakło elementów zarówno patriotycznych jak i wesołych, przygotowały wraz z uczniami pani Halina Rudecka i pani Iwona Nowak, a muzyczną stroną zajął się pan Jarosław Kaczmarek. Dyrektor szkoły powitała zebranych na sali gimnastycznej uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Złożyła życzenia gronu pedagogicznemu i uczniom na nadchodzący rok szkolny. Do życzeń przyłączył się również Burmistrz GiM Szadek pan Artur Ławniczak.
Godziny dzwonków
Niedziela 02.02.2025Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danychLiczba wizyt
liczba odwiedzin: 631073