Kampania "19 Dni Przeciwko Przemocy i Krzywdzeniu Dzieci i Młodzieży"
W dniach od 1 do 19 listopada nasza szkoła po raz pierwszy realizowała światową Kampanię 19 Dni Przeciwko Przemocy i Krzywdzeniu Dzieci i Młodzieży.
Organizatorem kampanii w Polsce jest Fundacja po DRUGIE, która we współpracy z innymi organizacjami, instytucjami, placówkami pracującymi z dziećmi i młodzieżą bierze udział w światowej kampanii. Kampania rozgrywa się na wszystkich kontynentach, we wszystkich krajach świata.
Spotkanie świąteczne dla społeczności szkolnej i mieszkańców
Aby podkreślić wyjątkowy charakter Świąt Bożego Narodzenia jak co roku w naszej szkole, uczniowie wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe pod kierunkiem pani Anny Wiktorowskiej, pana Jarosława Kaczmarka i Dobrosławy Snowarskiej. Uroczystość poprzedziły przemówienia pani dyrektor Beaty Kończak, która powitała przybyłych gości.
Wybory do Młodzieżowej Rady Gminy i Miasta Szadek
W grudniu odbyły się wybory uzupełniające do Młodzieżowej Rady Gminy i Miasta Szadek poprzedzone kampanią wyborczą. Uczniowie otrzymali karty do głosowania, na których zaznaczali swoich kandydatów, karty wrzucali do urny, a następnie komisja liczyła głosy i ogłosiła wyniki wyborów.
Naszą szkołę w Młodzieżowej Radzie Gminy i Miasta Szadek reprezentować będą:
Narodowe czytanie
6 września odbyło się po raz kolejny Narodowe Czytanie.
Podczas tegorocznej odsłony akcji Narodowe Czytanie Para Prezydencka zaproponowała do czytania Nowele polskie.
Wybrane utwory reprezentują różne epoki i style – od romantyzmu po dwudziestolecie międzywojenne – „ale łączy je to, co najważniejsze: są na trwałe wpisane w historię polskiej literatury”.
Prelekcja poświęcona 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej
01 września 1939 roku przeszedł do historii jako dzień wybuchu II wojny światowej i napad Niemiec na Polskę. W tym roku obchodziliśmy 80. rocznicę tych wydarzeń i tej okazji poświęcone było w naszej szkole spotkanie z panem Jarosławem Stulczewskim archiwistą i pasjonatem historii. Nasz Gość przygotował pełną energii prelekcję na temat wydarzeń II wojny światowej ze szczególnym uwzględnieniem działań wojennych prowadzonych w naszym regionie. Była to niezwykle ciekawa lekcja historii.
Pamięć o bohaterach
6 września uczestniczyliśmy w uroczystości upamiętnienia 80 rocznicy bohaterskiej śmierci polskich lotników ppor. obs. Tadeusza Sawickiego i kpr.pil. Brunona Ślebiody. Organizatorem uroczystości było Towarzystwo Przyjaciół Zduńskiej Woli. Uczniowie klasy VI, VII i VIII wraz ze sztandarem uczestniczyli w obchodach rocznicowych, złożyli kwiaty pod obeliskiem. Opiekę nad uczniami sprawowały pani Halina Rudecka, pani Elżbieta Kozanecka i pani Anna Borkiewicz.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020
W poniedziałek 2 września uroczystą akademią o godzinie 9.00 rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Na uroczystości obecni byli Burmistrz Gminy i Miasta Szadek pan Artur Ławniczak, nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice i uczniowie. W czasie akademii przygotowanej przez panią Anetę Korzeniewską i panią Sylwię Sliwińską nastąpiło symboliczne przecięcie wstęgi na rozpoczęcie roku szkolnego.
Objazdowe Miasteczko Ruchu Drogowego
Jak co roku klasa IV przygotowuje się do uzyskania karty rowerowej. Uczniowie uczestniczą w zajęciach teoretycznych i praktycznych dzięki współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Sieradzu.
Pokaz historyczny "Wrzesień 39"
W dniu 13 listopada odbył się pokaz historyczny pn. „Wrzesień 39” czyli rzecz o tym jak wybuchła II wojna światowa, a zniknęła II Rzeczpospolita. Grupa artystyczna „Rekonstrukto” zaprezentowała program, który przybliżył dzieciom losy państwa, narodu i żołnierza polskiego u kresu II Rzeczpospolitej.
Podsumowanie projektu - "Pamięć o wojnie - wychowaniem dla pokoju"
W dniu 8 listopada nastąpiło podsumowanie projektu zatytułowanego „Pamięć o wojnie – wychowaniem dla pokoju”. Projekt był opracowany i realizowany w związku z 80 rocznicą wybuchu II wojny światowej. Trwał od 4 września do 8 listopada 2019r. Projekt opracowała i koordynowała H. Rudecka.
Główne cele tego projektu to:
Narodowe Święto Niepodległości
W dniu 8 listopada uroczyście obchodziliśmy 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Cała społeczność szkolna świętowała ten szczególny i radosny dla naszego kraju dzień.
Uczciliśmy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Uczniowie klasy IV, dzieci z oddziału przedszkolnego oraz chórek szkolny z pomocą nauczycieli przygotowali podniosłą uroczystość, podczas której wybrzmiały pieśni patriotyczne oraz piękne polskie wiersze, mówiące o tym, czym dla każdego z nas jest Ojczyzna. Ponadto włączyliśmy się w akcję „Szkoła do hymnu” i odśpiewaliśmy 4-zwrotkowy hymn narodowy o symbolicznej godz. 11:11. Była to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”, w której również uczestniczyliśmy.
Ślubowanie uczniów klasy I
Początek listopada to najwyższy czas na złożenie ślubowania przez pierwszoklasistów. Na uroczystość licznie przybyli rodzice, nauczyciele i uczniowie. Pierwszaki pod kierunkiem pani Iwony Nowak i pani Karoliny Chycińskiej przygotowały część artystyczną z wierszami, piosenkami i zabawami. Pokazały, jak potrafią tańczyć, liczyć, czytać, układać wyrazy oraz śpiewać po angielsku. Następnie złożyły ślubowanie na sztandar szkoły, a po nim zostały pasowane na uczniów przez dyrektora szkoły i otrzymały upominki od Banku Spółdzielczego w postaci książeczek oszczędnościowych z pierszym wkładem. Po uroczystości rodzice przygotowali dla swoich dzieci słodki poczęstunek. Ten dzień na długo pozostanie wszystkim w pamięci.
Otwarcie punktu dydaktycznego pn. "Ekopracownia pod chmurką"
30 września zakończył się projekt tworzenia punktu dydaktycznego pn. "Ekopracownia pod chmurką". W dniu 5 listopada nastąpiło uroczyste otwarcie ekopracowni, w której uczestniczyli: pan Burmistrz GiM Szadek Artur Ławniczak, pani Patrycja Piorun Masłowska oraz pani Paulina Przybylska. Uczniowie klasy VI wraz z panią Dorotą Grobelną przygotowali część artystyczną, w której opowiedzieli o roślinach w ogrodzie i pomocach dydaktycznych zakupionych w ramach projektu i zaśpiewali piosenki związane z ekologią. Następnie wszyscy przeszli do ogrodu i tam nastąpiło oficjalne otwarcie z przecięciem wstęgi. Na koniec chłopcy z klasy VIII opowiadali, jak powstawał ogród z ich udziałem.
Międzypowiatowy Turniej Tenisa Stołowego
Tradycyjnie w październiku odbył się Turniej Tenisa Stołowego. Organizacją w tym roku zajął się pan Jarosław Kaczmarek. Uczestnikami byli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Krokocicach, Szkoły Podstawowej w Kwiatkowicach, Szkoły Podstawowej w Izabelowie oraz Szkoły Podstawowej w Prusinowicach jako gospodarze imprezy.
Policyjna Akademia Bezpieczeństwa
Uczniowie klasy drugiej Gabrysia Ciołkowska i Szymon Gurazda wraz z wychowawczynią panią Anną Kowalską oraz z rodzicami wzięli udział w Policyjnej Akademii bezpieczeństwa na etapie powiatowym. Konkurs składał się z dwóch części: teoretycznej i sprawnościowej. W tym roku brało udział w konkursie aż 17 szkół. Nasza reprezentacja otrzymała nagrody za udział ufundowane przez Gminę i Miasto Szadek.
Festiwal Piosenki Różnej
Tradycyjnie w październiku odbywa się Festiwal Piosenki Różnej w Rożdżałach organizowany przez Środowiskowy Dom Samopomocy. Od kilku lat uczniowie biorą w nim udział. W tym roku reprezentowały szkołę uczennice klasy VI Iza, Ania, Agata i Patrycja. Do festiwalu przygotował dziewczynki pan Jarosław Kaczmarek. Za występ otrzymały własnoręcznie wykonany upominek.
Dzień Edukacji Narodowej
14 październik to Dzień Edukacji Narodowej, święto pracowników oświaty. Na uroczystość przybyli emerytowani pracownicy pani Ilona Janowska i pani Krystyna Kowalska. Uczniowie pod opieką pani Anny Kowalskiej, pani Małgorzaty Gałczyńskiej i pana Jarosława Kaczmarka przygotowali część artystyczną z wierszami i piosenkami dla wszystkich pracowników, a na koniec uroczystości wręczyli wszystkim słodki upominek. Życzenia dla pracowników przesłał Burmistrz GiM Szadek pan Artur Ławniczak i łódzki kurator oświaty pan Grzegorz Wierzchowski.
Audycja muzyczna
W październiku rozpoczęliśmy kolejną edycję spotkań z muzyką z Akademią Pana Feliksa. Pierwsza audycja zatytułowana była "Co to znaczy ... taka trąba, co się kurczy i rozciąga". Panowie zaprezentowali instrumenty dęte, zagrali znane melodie, a uczniowie mogli też spróbować gry na instrumentach.
Spotkania z policjantem
Początek roku szkolnego to najlepsza okazja, aby przypomnieć sobie zasady ruchu drogowego i bezpieczeństwa przed szybko nadchodzącym zmrokiem. Pan dzielnicowy Krzysztof Kraszewski, w każdej klasie i grupie przedszkolnej, bardzo dokładnie wyjaśniał i omawiał wszystkie kwestie związane z bezpieczeństwem zarówno w szkole, jak i w drodze do i ze szkoły. Uczniowie słuchali z zaciekawieniem i zadawali szereg pytań, na które pan dzielnicowy wyczerpująco odpowiadał.
Próbna ewakuacja
W dniu 1 pażdziernika o godzinie 11.00 odbyła się próbna ewakuacja szkoły z udziałem pracowników PSP w Zduńskiej Woli: kpt. Dawida Krauze oraz st. asp. Łukasza Łudczaka. Ewakuacja przebiegła bardzo sprawnie, uczniowie znają zasady bezpiecznego opuszczania budynku w razie niebezpieczeństwa oraz wiedzą gdzie należy się kierować. Ćwiczenia takie sprawdzają czujność nauczycieli, uczniów i pracowników szkoły.
Godziny dzwonków
Niedziela 02.02.2025Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danychLiczba wizyt
liczba odwiedzin: 631075